(Polski) Rejs Morzem Jońskim 05.07-13.07

  • 8 (Polski) Dni
  • (Polski) Max osób: 6
  • 05.07-13.07
  • (Polski) Min. wiek: 10+
  • (Polski) Port: (Polski) Marina Lefkas
(Polski) Opis

Sorry, this entry is only available in Polish and Russian.

(Polski) Plan

(Polski) Spotkanie na jachcie, zaokrętowanie, odprawa bezpieczeństwa. Robimy składkę jachtową i kupujemy prowiant na pierwsze 2-3 dni. Po obiedzie wyruszamy do wyspy Meganisi.

(Polski) Meganisi to wyspa położona między znacznie bardziej znanym „bratem” - wyspą Lefkada i brzegami regionu Etoloakarnania. Meganisi jest częścią archipelagu Przhipiponisya („wyspy książęce”), w którym jest największą. Dlatego ją nazwa w tłumaczeniu oznacza „duża wyspa”, chociaż w rzeczywistości jej stała populacja to prawie 1500 osób.

Ale dla wymagających turystów Meganisi jest tym, czego potrzebujesz! Jaskinie morskie i niekończące się piaszczyste plaże Morza Jońskiego, bujne zielone lasy i malownicze góry, klimatyczne lokalne wioski i starożytna kultura - wszystko to już czeka na Ciebie na tej pięknej wyspie!

(Polski) Rano o 9.00 , po śniadaniu wyruszamy do wyspy Itaka. W drodze do Itaki spójrzmy na niezamieszkaną wysepkę Arkoudi, tą właśnie przystań Odyseusza, o której mówił Homer!

Itaka jest wyspą na Morzu Jońskim, chwaloną przez wielkiego Homera. Tu według legendy królował mityczny Odyseusz, bohater wojny trojańskiej, znany ze swojego przebiegłego umysłu. Dzięki bogatej historii Itaka co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Sercem wyspy jest miasto Vati, położone w jednym z największych portów świata. Tutaj możesz odwiedzić najciekawsze muzea - ​​Muzeum Archeologiczne, w którym znajduje się unikalna kolekcja porcelany, a także Navy - Folklore Museum Ithaca. Można odwiedzić Jaskinię Nimfy, gdzie według tego samego Homera Odyseusz ukrył dary cara Alkinoi po powrocie z Troi. Możesz także wspiąć się na szczyt wzgórza Aetos, gdzie zachowały się ruiny starożytnego akropolu.

(Polski) Zwiedzamy wyspę

(Polski) Kefalonia jest centralną i największą spośród wysp Jońskich. Niedaleko portu Poros znajduje się znana na całym świecie wioska Markopulo, gdzie w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia dzieje się cud, gdy w kościele pojawiają się małe węże, na głowie których widać mały krzyż.
Mazarakaton w mykeńskim pochówku. W okolicach Bruzi, za wsią Dzanata, 4 km w pobliżu Poros, podczas wykopalisk archeologicznych odkryto wielki grobowiec mykeński Tholos z interesującymi artefaktami.
Twierdza św. Jerzego (Castro) została zbudowana na wzgórzu w 7 km od wioski Argostoli i jest jednym z niewielu ocalałych przypomnień o panowaniu pierwszych Franków, a później Wenecjan. Do XVIII wieku twierdza była głównym budynkiem administracyjnym Kefalonii, jednak po silnym trzęsieniu ziemi przestała być używana.
Limnpileo Melissani to niesamowite zjawisko geologiczne w Kefalonii, położone w pobliżu wioski Karavomilo (2 km od wioski Sami). To jest jaskinia morska z „oknem” w górze. Przez nią światło słoneczne pada na ściany groty i na wodę w jaskini - rzadkie i malownicze zjawisko, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że wycieczka do jaskini odbywa się wyłącznie łodzią.
Jaskinia Drongaratis . Każdy, kto odpoczywa w Kefalonii, po prostu musi odwiedzić jaskinię Drongaratis. Ją głębokość wynosi 95 metrów, a wycieczka do jaskini odbywa się wąską schodkową ścieżką. Podczas wycieczki zafascynują Cię piękne stalagmity i fenomenalna akustyka jaskini.

(Polski) Zwiedzamy wyspę

(Polski) Piękna wyspa Zakynthos jest uważana za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Grecji. Jest często wybierany na ślub i wesele, a jeszcze częściej na niezapomniany miesiąc ślubny.
Zakynthos ma wszystkie niezbędne warunki dla odpoczynku rodzin z dziećmi, dlatego wyspa jest bardzo popularna wśród takich rodzin. Wynika to z obecności dużej liczby plaż z płytkim i czystym morzem, doskonałej komunikacji i klimatu.
Podczas relaksu na wyspie trzeba koniecznie wybrać się na plaże Gerakas i Daphne, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć rzadkich żółwi Caretta-Caretta, przepłynąć malowniczą zatoką Navagio i koniecznie odwiedzić rezerwat przyrody Askos w Agios Nikolaos. Świetnie również aby spacerować po uliczkach stolicy wyspy, lub wypożyczyć rowery i udać się do parku kopalnego Askos w regionie Volimes - Agios Nikolaos.
Niebieskie jaskinie Zakynthos. Kompleks trzech morskich grot uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Naturalna dekoracja Grecji znajduje się w północnej części Zakynthos. W okolicach Cape Skinari turyści mogą podziwiać perłę kolekcji - Niebieską Grotę. Woda w nim jest krystalicznie czysta, dzięki czemu można łatwo zobaczyć każdy kamyk na dole.

(Polski) Ostatni dzień podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja. Rankiem opuszczamy jacht ale nie Grecję, dojazd do lotniska i lot powrotny.

(Polski) Trasa

FAQ

(Polski) Cena rejsu wynosi 449 EUR (chyba, że jest podana inna). W cenę są wliczone: ubezpieczenie jachtu, opieka kapitana, opłaty za wodę, gaz, paliwo oraz opłaty portowe.

(Polski) Tak, cena rejsu nie obejmuje dojazdu do portu w Lefkas. Jednak bardzo chętnie pomożemy w znalezieniu dogodnego połączenia lotniczego z Polski do Lefkas.

(Polski) Osiągniecie planowanych portów zależne jest od warunków pogodowych. Prezentowane trasy są orientacyjne i mogą ulec zmianie w wyniku decyzji kapitana.

(Polski) Cena nie zawiera:
- opłaty za transport (bilety lotnicze, taxi)
- sprzątanie jachtu po rejsie: 10 euro osoba
- kasa jachtowa: około 50 euro za osobę za tydzień przy pełnej załodze

(Polski) Gotujemy na pokładzie, posiłki spożywamy razem z załogą w mesie. Opłata wynosi 50 EUR. Całkowite rozliczenie następuje po rejsie. W zależności od sytuacji dokonujemy zwrotu lub pobieramy dopłatę.

(Polski) Oczywiście możesz podróżować sam. Jacht ma kabinu z 2 pojedynczymi piętrowymi łóżkami i podwójne kabiny z dużym łóżkiem. Możesz również wynająć całą kabinę dla siebie (koszt 699 euro).

(Polski) Nasz jacht nazywa się „Sole Mio”. To jest jacht żaglowy francuskiej stoczni Beneteau Cyclades 43.4. Idealny również do podróżowania z dziećmi. Jacht ma cztery kabiny i dwa prysznice z toaletą. Pojemnik na wodę 530 l. Kabiny mają złącza do ładowania telefonów. W pełni wyposażona kuchnia, lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem. Oprócz żagli jacht jest wyposażony w silnik Diesla. Pojemnik na paliwo 200 l. Na wycieczki z kotwicowiska na brzeg jest ponton z silnikiem elektrycznym! Dla każdego członka załogi jest kamizelka ratunkową i pasy bezpieczeństwa, a także jacht posiada certyfikowaną nadmuchiwaną tratwę ratunkową dla 10 osób. Jacht jest wyposażony w nowoczesne urządzenia nawigacyjne.

(Polski) Aby wejść na pokład naszego jachtu nie musisz być przeszkolonym żeglarzem, lecz jeżeli tylko chcesz możemy Cię wiele nauczyć a kapitan po rejsie wystawi Ci opinię zgodną z wymogami Polskiego Związku Żeglarskiego.

(Polski) Na naszym jachcie jest całkowity zakaz palenia pod pokładem. W razie konieczności - można zapalić na rufie na zawietrznej stronie.

(Polski) Spożywanie alkoholu na pokładzie jest możliwe tylko podczas postoju zacumowanego jachtu w marinie , lub na kotwice.

(Polski) Cena rejsu: 449 €
(Polski)