fbpx

Podróż po Morzu Śródziemnym

Rejsy w Chorwacji przyciągają coraz więcej osób, które poszukują ciekawych wakacji. Rejsy w Chorwacji są coraz bardziej popularne ponieważ transport do tego kraju jest bardzo tani i wygodny. Chorwacja jest bezpiecznym wyborem. Jest całkowicie europejska, miejscowi ludzie są życzliwi i bardzo pozytywnie do nas nastawieni. Jeśli do tego dodamy gwarancję udanej pogody, ciepło i czyste morze to już nikogo nie trzeba przekonywać do tego miejsca.

Co czeka Cię na rejsie.

W Chorwacji oprócz pięknych miasteczek na wybrzeżu znajduje się mnóstwo wysp. Rozłożenie wysp wzdłuż całego wybrzeża Chorwacji i niewielka odległość pomiędzy nimi sprawiają, że rejsy po Chorwacji są dla każdego. Większość osób doskonale kojarzy nazwy Korcula, Kornaty, Hvar, Brać. Żeglując możemy dopłynąć do każdego z tych miejsc, zejść na ląd i je zwiedzać, możemy dopływać do miejsc, które nie mają drogi lądowej, obcować z nieskażoną przyrodą i kąpać się tam gdzie nie ma turystów. Na rejsie można też wypłynąć dalej w morze, stracić ląd z oczu i po prostu żeglować przed siebie.

rejsy w chorwacji

Na jacht wsiadamy w soboty po południu,  tzw. check-in.

W tym czasie załoga zwykle robi ostatnie zakupy prowiantowe. Następnie skiper wyznacza załodze kajuty i wnosimy bagaże. Zalecamy, żeby pakować się raczej do toreb niż do walizek. Na jachcie jest sporo zakamarków, gdzie łatwiej jest schować miękkie torby.

W rejs z nami może popłynąć każdy kto ma ochotę. Nie jest potrzebna wiedza żeglarska. Przed każdym rejsem sternik zaznajamia załogę z jachtem, robi szkolenie z bezpieczeństwa i obsługi jachtu.

Po zaokrętowaniu i szkoleniu, jak załoga i jacht są gotowe możemy wypłynąć. Zwykle staramy się wypłynąć już w sobotę, tak żeby stanąć na nocleg w jakimś zacisznym miejscu a rano móc wskoczyć na orzeźwiającą kąpiel w morzu.

Trasa rejsu.

Trasę rejsu ustalamy w porozumieniu z całą załogą na danym jachcie i staramy się dotrzeć w miejsca, które chcecie odwiedzić. Należy jednak pamiętać, że niekiedy może to być trudne ze względu na pogodę i wtedy ostateczna decyzja o wyborze trasy i miejsca cumowania należy do sternika, który musi Wam przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas żeglugi i postojów.

Rejsy w Chorwacji prowadzimy z przewagą pływania po wyspach, tak żebyście mogli Państwo zobaczyć miejsca, do których ciężko jest dotrzeć inaczej niż drogą morską. Przez tydzień zwiedzamy Chorwację. Na postoje i noclegi cumujemy w portach lub kotwiczymy w zatokach. Wtedy na ląd możemy się dostać pontonem, który zawsze jest na wyposażeniu jachtu.

Każdy uczestnik rejsu jest członkiem załogi na jachcie. Jako załogant będzie miał też swoje obowiązki i tak np. będziecie stawiać żagle, pomagać przy manewrach na morzu i w portach, stać za sterem.

Trochę o jachcie.

Nasze jachty, które proponujemy w ofercie rejsy  w Chorwacji są pełnokomfortowymi jednostkami gotowymi do żeglugi. Jachty, na których prowadzimy rejsy wybieramy zależnie od liczebności załogi i dostępności jachtów do czarteru w danym terminie. Jeśli chcielibyście popłynąć w swojej załodze i na wybranym jachcie to proponujemy czarter jachtu w Chorwacji ze sternikiem. Państwo wybieracie na jakim jachcie chcecie płynąć, a my zapewniamy polskiego skippera, który poprowadzi Wasz rejs.

Zapraszamy do rezerwacji !

https://www.yachtvacation.eu/kontakt-rezerwacja-terminu/