fbpx

Rejsy w Grecji

Oferujemy tygodniowe rejsy w Grecji po bajecznie pięknych wyspach.
Terminy rejsów ustalamy indywidualnie z klientem.


Spotkajmy się w Atenach

Przed wyruszeniem w nasz rejs warto trochę pospacerować po rozgrzanej słońcem ziemi. Będąc w Grecji nie można pominąć Akropolu, by osobiście zobaczyć starożytne zabytki. Atrakcją jest również widowiskowa zmiana warty pod ateńskim parlamentem. Zakończyć dzień warto popijając lokalne napitki w jednej z wielu kawiarni. Jest to także idealna chwila, by zapoznać się z mądrością greckich filozofów. Polecamy także odwiedzić kramy na placu Monastiraki w celu zakupienia pamiątek od lokalnych handlarzy.

 

Egina

Główną atrakcją wyspy jest świątynia bogini Afai. Jest to jedna z trzech największych świątyń starożytnej Grecji. Jeden z mitów mówi, iż pierwszymi mieszkańcami wyspy Egina były mrówki, które Zeus przekształcił w ludzi. Pracowici mieszkańcy zmienili wyspę na pistacjowy raj. To prawda, lokalne pistacje są wyjątkowe!

Wyspa oprócz przepysznych winogron, oliwek i pistacji oferuje bardzo piękne wyroby ceramiczne, które są najlepszą pamiątką z wyspy.

Methana

Źródła termalne to główna atrakcja wyspy. Ze względu na swoje lecznicze właściwości, znane są na całym świecie. Wyspę charakteryzuje typowy wulkaniczny krajobraz. W pobliżu znajduje się bezludna wyspa Moni, na której jedynymi mieszkańcami są oswojone pawie i jelenie. Warto zabrać ze sobą pokarm dla zwierząt, które są bardzo przyjaźnie nastawione do turystów i chętnie pozują do wspólnych zdjęć.

 

Paros

Wyspa tysięcy jachtów! Cieśnina ta przyciąga tysiące żeglarzy z całego świata. Na wyspie znajduje się klasztor Hagio Minas, w pobliżu którego położony jest kamieniołom słynnego marmuru. Obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć to również stary ratusz z zegarem, kościół na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na wyspę oraz ruiny fortu rosyjskich marynarzy. Wyspa jest lubianą atrakcją turystyczną ze względu na malownicze krajobrazy i wiele dobrze zachowanych zabytków. Popularnością cieszą się także wypożyczalnie rowerów i skuterów wodnych oraz kluby nocne i bilardowe.

 

Hydra

Ta wyspa dała Grekom najwięcej admirałów podczas wojny o niepodległość. Nawet dzisiaj port jest prawdziwą fortecą z armatami. Na Hydrze obowiązuje zakaz używania pojazdów mechanicznych. To co jeździ po wyspie to karetki pogotowia i samochody służb miejskich. Wszelki transport na wyspie odbywa się za pomocą zwierząt jucznych. Nie ma tu dużych hoteli, więc nie istnieje zorganizowany ruch turystyczny. To miejsce ze specyficznym i spokojnym klimatem, który tworzy wspaniale zachowana dziewiętnastowieczna starówka i filia ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Spetes

Od lat sześćdziesiątych jest to mekka ateńskich bogaczy, którzy posiadają tu swoje wille. To najbardziej zielona z lokalnych wysp, na których można jeździć na wypożyczonych skuterach. Atrakcją jest ogromna latarnia morska ozdobiona rzeźbami, jednak najważniejsze są otaczające ze wszystkich stron plaże.

 

Żegluj z nami!

Organizujemy rejsy specjalne, stażowe oraz szkoleniowe na indywidualne życzenie.

Koszt tygodniowego rejsu w kabinie dwuosobowej wynosi 499 EUR/osoba lub 899 EUR/kabina + 50 EUR wyżywienie.

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w dwuosobowych kabinach,
 • komplet ręczników i pościeli,
 • opiekę skippera (obsługa mówi w języku polskim, angielskim, ukraińskim, i rosyjskim)
 • ubezpieczenie jachtu oraz uczestników,
 • sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu

Nie pobieramy dodatkowych opłat paliwowych i portowych!

 

Posiłki gotowane są przez załogę, i spożywane są wspólnie w jachtowej mesie.

 

Jeśli masz pytania lub chcesz zarezerwować rejs skontaktuj się z nami!

mail: info@yachtvacation.eu

tel. kom./Viber/Telegram: +48 531 511 500

Comments

 • Irena | Lip 24,2018

  Bardzo mi sie marzy od wielu lat taki rejs 2 tygodnie po morzu śródziemnym ale mnie ceny wysokie nie stac mnie ale moze kiedys

  • admin | Lip 24,2018

   Też od dawna marzyłem o takiej przygodzie. Cenowo to czasem nie więcej niż wakacje nad Bałtykiem, więc można uzbierać 🙂

 • Dodaj komentarz