Archiwalne / Wzdłuż włoskiego wybrzeża 23.06 – 06.07.2020

Opis

Rejs wzdłuż włoskiego wybrzeża. Od Agropoli do Palermo. W tym rejsie odkryjemy włoskie wybrzeże, słoneczne plaże i ciekawą kulturę podróżując yachtem Sole Mio we własnym tempie.

Wyjątkowa cena Last Minute to 300 euro od osoby za czternaście (!!!!) dni.

 

Plan

Zaokrętowanie na yachcie Sole Mio i powitanie przez Kapitana, odprawa bezpieczeństwa, zakup prowiantu. Czas wolny na pokładzie, zejście na ląd i samodzielne poznawanie uroków Agropoli.
W mieście znajduje się wiele zabytków, których zwiedzanie przyniesie przyjemną odmianę relaksu. Piotra i Pawła z VI wieku oraz Kościół Mariacki w Konstantynopolu, zbudowany na początku XVI wieku. Od czasów panowania Cesarstwa Bizantyjskiego zachowało się wiele zabytków: średniowieczna twierdza, różne pochówki i fortyfikacje.
Centralny historyczny obiekt miasta jest uważany za Anjouis-Aragonese forteca, został zbudowany w 15 wieku. Aby zbadać wszystkie cechy tej starożytnej twierdzy, będzie mało i cały dzień.

Kiedy założono Sapri - nie jest to dokładnie znane, ale było to już znane starożytnym Grekom. W okresie rzymskim wybudowano tu kilka rzymskich willi dla szlachetnych patrycjuszy. Cyceron, który odwiedził Sapri, nazwał ją - "Małą Perłą Morza Południowego"

Nadmorski kurort Tyrreński Kozentino. Miasto słynie z posiadania dużej przystani. Gmina składa się z miasta położonego na wzgórzu, niepozornej miejscowości oraz mariny charakteryzującej się szerokimi plażami. Ponadto, na północy, wybrzeże charakteryzuje się skalistymi ścianami do morza, które tworzą charakterystyczne jaskinie.

Położona w samym sercu Kalabrii, na południe od Cosenzy i na północ od Reggio, prowincja Vibo Valencia wydaje się być małym przylądkiem rozciągającym się do Morza Terreńskiego. Jego historia sięga dalekiej przeszłości, gdzie piękno dzikiej przyrody kontrastuje z głębokim dziedzictwem kulturowym starożytności.
Zatoka Św. Eufemii na północy i Zatoka Joya Tauro na południu obramowują wzgórza i górzysty teren wnętrza. Przyroda jest tu czysta i uprawiana tylko przez rolników. Prowincja oferuje zwiedzającym krajobrazy, które wywołują bardzo silne emocje. Ich magia tkwi w schludnych i cienistych gajach oliwnych, pachnących polach pszenicy, sadach pomarańczowych i cytrynowych, winnicach na zboczach, kołyszących się na wietrze zaroślach trzcinowych i oczywiście w odurzającym aromacie kwitnących w letnie noce Meranes.

Shilla (Scylla): Mityczna forteca, której główną historyczną dumą jest Castello Ruffo, zbudowana na samotnej skale.
Legenda głosi, że sześciogłowy potwór zwany Scylla mieszkał kiedyś na szczycie klifu, gdzie obecnie znajduje się Castello Ruffo. Kiedyś była to piękna dziewczyna, ale zamieniona przez złą czarodziejkę w potwora morskiego, zaczęła straszyć żeglarzy strasznymi wygłosami i krzykami, które spowodowały, że wiele statków rozbiło się tutaj na klifach.

Milazzo - małe miasteczko położone w pobliżu Messyny na północy Sycylii - słynie z największej średniowiecznej fortecy na wyspie, pięknych plaż i portu, z którego możemy odwiedzić Wyspy Liparyjskie.

Właśnie w pobliżu tego miasteczka znajdują się najpiękniejsze plaże Europy, które zachwycą nawet największą marudę.
Porto-Vecchio to korsykańskie miasteczko leżące w południowo – wschodniej części wyspy. Kursują tu promy z kontynentu, a na pobliskie lotnisko latają samoloty.
Plaże w okolicy tej mieściny przypominają one rajskie wybrzeża Malediwów.

Santa Maria di Leuca to jedna z dzielnic Castrignano del Capo w prowincji Lecce (provincia di Lecce), położona w skrajnym południowym punkcie Półwyspu Salento. Fascynuje bielą i ciszą otaczającą kościół, któremu miasto zawdzięcza swoją nazwę. Świątynia ta, dziś posiadająca status bazyliki, znana jest również jako Santa Maria de Finibus Terre, tj. „Najświętsza Maryja Panna na końcu świata” (De finibus terrae) zgodnie ze starożytnym przekonaniem, że tutaj leży największa granica wszystkich znanych ziem.
Nazwa Santa Maria di Leuca to całe terytorium przylądka, na którym stoi bazylika ze słynną latarnią morską (48 metrów wysokości, położoną na wysokości 102 metrów nad poziomem morza), a miejscowość Marina di Leuca (Marina di Leuca) znajduje się poniżej, między przylądkiem Meliso (punta Mèliso) na wschodzie a przylądkiem Ristola (punta Ristola) na zachodzie.

Trasa

FAQ

Cena Last Minute to 300 Euro i obejmuje:
- 12 noclegów w dwuosobowych kabinach,
- komplet ręczników i pościeli,
- opiekę skippera,
- ubezpieczenie jachtu oraz uczestników

Cena nie zawiera:
Nie wliczone w cenę:
- koszt dojazdu do miejsca zaokrętowania (Agropoli) i powrotu do domu,
- wyżywienie podczas rejsu. Składka jachtowa to 100 Euro, rozliczana po rejsie,
- koszty opłat portowych, paliwa, prądu, wody,
- wyżywienie w lokalnych restauracjach.

Przewidywana trasa rejsu jest w opisie rejsu. Kapitan rezerwuje sobie prawo do zmiany trasy ze względu na warunki pogodowe, organizacyjne i inne okoliczności siły wyższej.

Gotujemy na pokładzie, posiłki spożywamy razem z załogą w mesie. Opłata wynosi 100 EUR. Całkowite rozliczenie następuje po rejsie. W zależności od sytuacji dokonujemy zwrotu lub pobieramy dopłatę.

Nasz jacht nazywa się „Sole Mio”. To jest jacht żaglowy francuskiej stoczni Beneteau Cyclades 43.4. Idealny również do podróżowania z dziećmi. Jacht ma cztery kabiny i dwa prysznice z toaletą. Pojemnik na wodę 530 l. Kabiny mają złącza do ładowania telefonów. W pełni wyposażona kuchnia, lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem. Oprócz żagli jacht jest wyposażony w silnik Diesla. Pojemnik na paliwo 200 l. Na wycieczki z kotwicowiska na brzeg mamy ponton z silnikiem elektrycznym! Dla każdego członka załogi jest kamizelka ratunkową i pasy bezpieczeństwa, a także jacht posiada certyfikowaną nadmuchiwaną tratwę ratunkową dla 10 osób. Jacht jest wyposażony w nowoczesne urządzenia nawigacyjne.

Aby wejść na pokład naszego jachtu nie musisz być przeszkolonym żeglarzem, lecz jeżeli tylko chcesz możemy Cię wiele nauczyć a kapitan po rejsie wystawi Ci opinię zgodną z wymogami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na naszym jachcie jest całkowity zakaz palenia pod pokładem. W razie konieczności - można zapalić na rufie na zawietrznej stronie.

Spożywanie alkoholu na pokładzie jest możliwe tylko podczas postoju zacumowanego jachtu w marinie , lub na kotwice.

Cena rejsu: 300 €