Rejs Zatoką Koryncką 14.07-23.07

Opis

Rejsy w Grecji to idealny sposób aby aktywnie wypocząć oraz poznać antyczną kulturę tego kraju. Podczas rejsu z Zakynthos do Athen, odkryjemy razem miejsca, do których można dotrzeć tylko na pokładzie jachtu. Yacht Vacation od kilku lat organizuje rejsy w Grecji, zatem dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu udany urlop pod żaglami. Rejsy z naszą firmą są wspaniałą okazją, aby zakochać się w Grecji.

Nasz rejs na jachcie Sole Mio jest turystyczno-stażowym i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. W rejsie mogą wziąć udział osoby w różnym wieku, pojedyncze lub w towarzystwie. Po zakończonym rejsie, Kapitan wystawi osobam zainteresowanym opinię z rejsu, zgodną z wymogami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Plan

Spotykamy się w Port of Zakynthos. Zaokrętowanie na jacht, odprawa bezpieczeństwa. Robimy składkę jachtową i kupujemy prowiant na pierwsze 2-3 dni. Zwiedzamy wyspę.
Piękna wyspa Zakynthos jest uważana za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Grecji. Jest często wybierany na ślub i wesele, a jeszcze częściej na niezapomniany miesiąc ślubny.
Zakynthos ma wszystkie niezbędne warunki dla odpoczynku rodzin z dziećmi, dlatego wyspa jest bardzo popularna wśród takich rodzin. Wynika to z obecności dużej liczby plaż z płytkim i czystym morzem, doskonałej komunikacji i klimatu.
Błękitne Groty Zakynthos. Kompleks trzech morskich grot uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Naturalna dekoracja Grecji znajduje się w północnej części Zakynthos. W okolicach Cape Skinari zmożemy podziwiać perłę kolekcji - Niebieską Grotę. Woda w nim jest krystalicznie czysta, dzięki czemu można łatwo zobaczyć każdy kamyk na dnie.

Kilini to wioska w północno-zachodniej części Peloponezu, na wybrzeżu Morza Jońskiego, w pobliżu Przylądka Kilini na półwyspie o tej samej nazwie, która oddziela zatoki Kilinios i Helonitis, na zachód od centrum administracyjnego gminy, miasta Lehena, 47 km na północ-północ na zachód od Pyrgos.
W epoce frankookracji w pobliżu znajdował się kwitnący port Klarents, główny port i centrum handlowe Księstwa Achajskiego. Ważnym zabytkiem tego czasu jest zamek Clermont w okolicach Kilini, zbudowany na początku XIII wieku przez księcia Geoffreya I de Villardouina.

Miasto Mesolongi położone jest w malowniczej dolinie pomiędzy rzekami Even i Aheloos, których brzegi tradycyjnie uważa się za siedzibę muz - wielu greckich artystów i pisarzy specjalnie przybywa do Mesolongi w poszukiwaniu inspiracji.
Mesolongion to „święte miasto” miłośników Byrona – poeta zmarł tu 19 kwietnia 1824 roku uczestnicząc w powstaniu Greków przeciwko Turkom, które doprowadziło w konsekwencji do odzyskania przez Grecję państwowości.
Mesolongi mają trudną historię. To tutaj miało miejsce jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w greckiej Narodowej Wojnie Wyzwoleńczej o niepodległość 1821 roku. Podczas operacji "Wyjście z miasta" , kiedy Grecy próbowali wyciągnąć ludność cywilną z oblężonej Mesolongi, Turcy zabili do końca absolutnie wszystkich mieszkańców.
Dwa zabytki miasta Mesolongi, znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Mówimy o parku bohaterów (Kipos Iroon) i kompleksie klasztornym Agios Nikolaos Kremastos.

Miasto Patra jest stolicą Nome Achaea na północy Peloponezu i trzecim co do wielkości miastem w Grecji. Miasto jest równie popularne, zarówno wśród koneserów zabytków archeologicznych, jak i wśród amatorów spacerów „głośnych i wielkich”.
Jedną z głównych atrakcji miasta jest Katedra św. Andrzeja Pierwszego, jeden z największych kościołów prawosławnych w Grecji. Koniecznie odwiedź także główny plac miasta Psil Alonia, gdzie starożytne rzeźby harmonijnie współistnieją z fontannami w cieniu luksusowych palm.

Maleńka wysepka Trisoni będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wolą małe, ale przytulne i kolorowe kierunki od hałaśliwych i reklamowanych wysp.
W Trisoni mieszka około 250 stałych mieszkańców, wszyscy skoncentrowani na głównej wyspie Trisoni. Oficjalna nazwa to Ta Trizonya, niewielki archipelag niezamieszkanych wysp, na czole z jedyną zamieszkaną wyspę, na którą właśnie zacumujemy!
Głównymi gośćmi Trisoni są młode pary i rodziny z dziećmi. Ponieważ powierzchnia wyspy nie przekracza dwóch km2, tutaj nie ma ruchu samochodowego, dzięki czemu wyspa jest cicha i bezpieczna.

Galaxidi to najsłynniejszy lokalny kurortu! To tutaj koncentrują się najlepsze plaże, hotele i centra rozrywki w regionie, i to tutaj będziesz miał niezapomniane wrażenia. Ponadto w Galaxidi znajdują się nie tylko miejsca do relaksu, ale także doskonałe możliwości wycieczek.
Na przykład, jeśli interesujesz się sztuką kościelną, odwiedź lokalne kościoły: Świętą Świątynię Agios Nikolaos w tradycyjnym stylu bizantyjskim z bogatą dekoracją lub skromniejszy, ale nie mniej imponujący XVI-wieczny kościół Agias Paraskevis ze starym zegarem słonecznym na dziedzińcu. Niektóre z najdroższych i najstarszych ikon można zobaczyć w Świętym Klasztorze Metamorfos tu Sotiros, który znajduje się na wsi - na wzgórzu Agias Triadas.
Możesz także udać się do zabytków archeologicznych, w szczególności do ruin starożytnego miasta Halion. Zbudowany w 4 wieku BC, Halion był kiedyś jednym z najpotężniejszych miast w regionie.

Przepłyniemy Kanałem Korynckim, który jest najwęższym kanałem żeglugowym na świecie; sztuczny cud zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. Kanał łączy Grecję kontynentalną z malowniczym półwyspem Peloponez. Otrzymał swoją nazwę na cześć miasta Koryntu, kształtując zachodni kraniec miasta. Długość drogi wodnej wynosi około 6,5 km. Na całym obwodzie kanał otoczony jest 76-metrową ścianą, co upodabnia go do jaskini.
Głównym miastem i centrum administracyjnym Koryntii jest miasto Korynt. W czasach starożytnych Korynt był jednym z głównych ośrodków rozwoju kultury i cywilizacji w ogóle, a dziś jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast współczesnej Grecji z wieloma zabytkami i muzeami. Tutaj możesz odwiedzić starożytne katedry, takie jak Katedra Apostoła Pawła, ruiny sanktuarium Apolla, Muzea Archeologiczne i Kościelne i wiele innych. Tutaj, w pobliżu miasta, znajduje się Zamek Akrokorinfos - najstarszy zamek na całym Półwyspie Peloponez.
Rankiem płyniemy przez Kanał Koryncki.

Nea Epidavros to mała wioska obok bardziej znanego Epidavrosa. Główna atrakcja tu - ogrody pomarańcz. W hrabstwie jest niesamowita ilość tych ogrodów pomarańcz. Być może są główną atrakcją Nea Epidavrosa. Zapach w ogrodach jest całkowicie oszałamiający. Stajesz i czujesz, jak lotne i inne olejki aromatyczne wnikają i infiltrują cię.
Po śniadaniu przejazd taksówką do ruin starożytnego teatru Epidavros. Szpital i uzdrowisko starożytnego świata.
Antyczny Teatr Epidaurusa. Słynie ze swojej fenomenalnej akustyki - nawet z ostatnich trybun słychać szelest ubrań i szept aktorów, a to pomimo faktu, że ten teatr zbudowano w czasach prehistorycznych! Nawiasem mówiąc, od końca lipca do początku sierpnia na scenie odbywa się znany na całym świecie Hellenic Drama Festival.

Pistacjowa wyspa – tak większość nazywa dziś Aeginę. To wulkaniczna, skalista wyspa z małą ilością opadów, gdzie na nielicznych równinach uprawiane są głównie pistacje, ale też migdały, figi i oliwki. Główne miasto – stolica to miejscowość nazwana tak samo jak wyspa – Aegina. Najwyższy szczyt to Oros ma 531m. Kształt wyspy można by porównać do trójkąta równobocznego, którego ramiona mają około 12 km.
Aegina ma swoje miejsce w mitologii greckiej. Mit opowiada o nimfie Ajginie. Była ona najpiękniejszą z dwudziestu córek Asposa, boga rzek. Ajgine porwał Zeus i zamieszkał z nią na bezludnej wyspie. Na wyspie urodziła mu syna Ajakosa, późniejszego sędziego w Hadesie. Kiedy po latach syn wrócił na wyspę nazwał ją imieniem matki – Ajgina.

Ostatni dzień podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja. Rankiem opuszczamy jacht ale nie Grecję, można jeszcze zwiedzić Ateny!

Trasa

FAQ

Cena rejsu wynosi 599 EUR (chyba, że jest podana inna). W cenę są wliczone: ubezpieczenie jachtu, opieka kapitana, opłaty za wodę, gaz, paliwo oraz opłaty portowe. W cenie wliczony podatek na przepłynięcie Kanałem Korynckim.

Tak, cena rejsu nie obejmuje dojazdu do portu w Zakintos. Jednak bardzo chętnie pomożemy w znalezieniu dogodnego połączenia lotniczego z Polski do Zakintos.

Osiągniecie planowanych portów zależne jest od warunków pogodowych. Prezentowane trasy są orientacyjne i mogą ulec zmianie w wyniku decyzji kapitana.

Cena nie zawiera:
- opłaty za transport (bilety lotnicze, taxi)
- sprzątanie jachtu po rejsie: 10 euro osoba
- kasa jachtowa: około 50 euro za osobę za tydzień przy pełnej załodze

Gotujemy na pokładzie, posiłki spożywamy razem z załogą w mesie. Opłata wynosi 50 EUR. Całkowite rozliczenie następuje po rejsie. W zależności od sytuacji dokonujemy zwrotu lub pobieramy dopłatę.

Jasne, że możesz być sam. Na jachcie są kabiny dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami. Możesz również wynająć całą kabinę dla siebie ( koszt 799 EUR).

Nasz jacht ma na imię “Sole Mio”. Jest to łódź typu Beneteau Cyclades 43.4. Idealnie nadaje się do podróży z dziećmi. Na łodzi znajdują się cztery kajuty oraz dwie toalety.

Aby wejść na pokład naszego jachtu nie musisz być przeszkolonym żeglarzem, lecz jeżeli tylko chcesz możemy Cię wiele nauczyć a kapitan po rejsie wystawi Ci opinię zgodną z wymogami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na naszym jachcie jest całkowity zakaz palenia pod pokładem. W razie konieczności - można zapalić na rufie na zawietrznej stronie.

Spożywanie alkoholu na pokładzie jest możliwe tylko podczas postoju zacumowanego jachtu w marinie , lub na kotwice.

Cena rejsu: 599 €